• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

WhatsApp, Eski Cihazlara Desteğini Çekiyor!

WhatsApp, artık eski sürüm telefonlarda kullanılamayacak.

En popüler mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, güncel olmayan cihazlarda bundan böyle çalışmayacak. Peki bu durum hangi sürüm cihazlar için geçerli olacak?

Neredeyse herkesin kullandığı bir uygulama olan WhatsApp, iOS ve Android işletim sisteminin eski sürümleri için desteğini bırakacak.

Apple kullanıcıları için iOS 6 sürümü, artık WhatsApp’ı desteklemeyecek. Android içinse Android 2.1 ile 2.2 sürümdeki telefonlar WhatsApp’ı kullanıma izin vermeyecek.

Günümüzde büyük çoğunluğun son model akıllı telefonlar kullandığını varsayarsak bu haber çok fazla kişiyi etkilemeyecektir. Uygulamanın bu desteği çekmesinin sebebi, yayınladığı yeni tüm özelliklerin bu sürümlerde doğru düzgün çalışmayacağı olduğu belirtiliyor.

WhatsApp, eski sürüm cihazlara desteğini bu senenin sonuna kadar devam ettirecek. 2017 senesine girdiğimizde ise desteğini çekerken, BlackBerry 10 ile BBOS cihazları için kullanıma izin vermeye devam edecek.

İlk olarak WhatsApp’ın uyguladığı bu yöntem, zamanla diğer uygulamaların da gerçekleştireceği bir konu. Yavaş yavaş birçok uygulama da eski cihazlar için desteğini çekerek yeni model cihazlara yönlendirmeye başlayacaklar.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.