• 1534 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

WhatsApp Gruplarına Yeni Özellikler Geldi!

Telefonun çökmesine neden olan hatasıyla geçtiğimiz hafta oldukça konuşulan WhatsApp uygulaması, yeni bir güncellemeyi kullanıcılarına sundu. Daha çok grupları hedef alan güncelleme hem iOS hem de Android için yayınlandı.

Grup yöneticisinin sahip olduğu görevleri yenilemeye karar veren WhatsApp, sohbet esnasında gizlilik seviyesini güçlendiriyor. Artık grup bilgisi bölümüne daha detaylı bilgiler girilebiliyor. Bu sayede gruba yeni dahil olan bir kişi sohbetin detaylarına baktığında hangi amaçla açılmış olduğunu görebiliyor.

İçinde olduğu bir gruba uzun süre girmeyen bir kullanıcı, artık kendinden konuşulduğunda hemen haberdar olacak. Bu yenilik biraz Slack uygulamasına benziyor. Böylelikle kullanıcılar kendiyle ilgili konularda geri kalmamış olacak. Yöneticilere gelen kontrol özelliğinde ise gruptaki hangi kişilerin bilgisini değiştirebilecek konusunda kısıtlama getiriyor. Grup yöneticisi aynı zamanda diğer yöneticilerin yetkilerini de isterse kaldırabilecek. Grubu kuran yöneticiler hiçbir şekilde gruptan çıkartılamayacak. Bunun asıl amacı, gruptan devamlı ayrılan kullanıcıların yeniden eklenmesini engellemek olduğu belirtildi. Tüm bu yenilikler şuanda bir kısım kullanıcıya sunulsa da kısa süre içerisinde herkes tarafından kullanılmaya başlanacak.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

527 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.