• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

WhatsApp Sesli Arama Özelliği ve Aktifleştirme Yöntemi

Facebook’un geçtiğimiz hafta düzenlediği F8’de, WhatsApp kurucularından Brian Acton kısa sürede iOS için sesli arama özelliğini devreye sokacaklarını duyurmuştu. Acon yaptığı açıklamada Android sistemin bu altyapıyı desteklediğini ve sıradaki çalışmalarının iOS üzerinde olduğunu belirtti.

Şu anda bu özellikleri kullanabilmek için birkaç yol izlemeniz gerekiyor. Örneğin bunlardan biri Rootlu Android ya da Jailbreak’lı iOS cihazınızın olması. Diğer yol ise, beta sürecinde kullanmış olan herhangi bir arkadaşınızın, sizi sesli olarak araması. Bu sayede uygulamada sesli arama özelliği kendiliğinden aktifleşebiliyor.

WhatsApp Sesli Arama Konu İçi

Tabi ki yukarıdaki yöntemlerin başarılı olabilmesi için WhatsApp’ınızın son sürüme yükseltilmesi gerekiyor. Yani güncel olmayan bir WhatsApp sürümünde isteseniz de başarılı sonuç elde edemiyorsunuz. Ama derseniz ki “yok, ben Root veya Jailbreak ile uğraşamam”; hiç üzülmeyin. Çünkü yapılan açıklamanın devamında, birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcıların, sesli arama özelliğini doyasıya kullanabileceği duyuruldu.

Eğer ki arkadaşlarınızdan hiçbirisi bu beta özelliği kullanmadıysa, yapmamız gereken tek şey oturup beklemek. Her zaman olduğu gibi WhatsApp uygulamasının stabil ve %100 başarılı çalışabilmesi için kısa bir süre geçmesi gerekiyor. Bu zaman zarfında altyapı çalışmaları güçlendirilecek ve WhatsApp Sesli Görüşme özelliği resmi olarak tüm kullanıcılara sunulacak.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.