WhatsApp Sesli Arama Özelliği ve Aktifleştirme Yöntemi

WhatsApp-Sesli-Arama.jpg

Facebook’un geçtiğimiz hafta düzenlediği F8’de, WhatsApp kurucularından Brian Acton kısa sürede iOS için sesli arama özelliğini devreye sokacaklarını duyurmuştu. Acon yaptığı açıklamada Android sistemin bu altyapıyı desteklediğini ve sıradaki çalışmalarının iOS üzerinde olduğunu belirtti.

Şu anda bu özellikleri kullanabilmek için birkaç yol izlemeniz gerekiyor. Örneğin bunlardan biri Rootlu Android ya da Jailbreak’lı iOS cihazınızın olması. Diğer yol ise, beta sürecinde kullanmış olan herhangi bir arkadaşınızın, sizi sesli olarak araması. Bu sayede uygulamada sesli arama özelliği kendiliğinden aktifleşebiliyor.

WhatsApp Sesli Arama Konu İçi

Tabi ki yukarıdaki yöntemlerin başarılı olabilmesi için WhatsApp’ınızın son sürüme yükseltilmesi gerekiyor. Yani güncel olmayan bir WhatsApp sürümünde isteseniz de başarılı sonuç elde edemiyorsunuz. Ama derseniz ki “yok, ben Root veya Jailbreak ile uğraşamam”; hiç üzülmeyin. Çünkü yapılan açıklamanın devamında, birkaç hafta içerisinde tüm kullanıcıların, sesli arama özelliğini doyasıya kullanabileceği duyuruldu.

Eğer ki arkadaşlarınızdan hiçbirisi bu beta özelliği kullanmadıysa, yapmamız gereken tek şey oturup beklemek. Her zaman olduğu gibi WhatsApp uygulamasının stabil ve %100 başarılı çalışabilmesi için kısa bir süre geçmesi gerekiyor. Bu zaman zarfında altyapı çalışmaları güçlendirilecek ve WhatsApp Sesli Görüşme özelliği resmi olarak tüm kullanıcılara sunulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git