WhatsApp Sesli Mesaj Özelliği Yenileniyor!

Güç geçtikçe yeni özellikleriyle daha da öne çıkan ve en popüler mesajlaşma uygulaması olma özelliğini kimseye kaptırmayan WhatsApp, yeni gelecek özelliği ile daha kullanışlı hale gelecek.

İlk çıktığında çok fazla ilgi görmese de son dönemde sıklıkla kullanılmaya başlanan sesli mesaj özelliği, herkesin bildiği gibi kayıt butonuna basılı tutarak gönderiliyordu. WhatsApp, bu özelliğini bir tık ileriye taşıyarak otomatik şekilde ses kaydı yapılmasını sağlayacak.

Yayınlanacak olan yeni özellik ile sesli mesaj için kaydı başlattığınız an üst kısımda kilit şeklinde bir simge belirecek ve elinizi bu simgeye getirdiğinizde parmağınızı kaldırdığınızda bile kayıt işlemi sürecek. Kayıt sona erdiğinde ise gönder tuşuna basmanız yetecek.

Ses kaydınızı kilitlemeyi tercih ettiğinizde diğer sohbetlere girmeniz mümkün değildir. Eğer girerseniz sohbeti kapatmış olursunuz ve böylece kayıt da silinmiş olur. Aynı zamanda kayıt anında medya görüntülenmesi yapamaz ve mesaj gönderemezsiniz. Şuanda test sürecinde olan bu özellik, şimdilik iOS için kullanıma sunuldu. Çok yakında Android için de yayınlanması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git