WhatsApp Tamamen Ücretsiz Oldu!

whatsapp-a-super-ozellikler-geliyor-705x290.jpg

Ocak 2010’da ilk kez piyasaya sürülen ve yıllar içerisinde inanılmaz gelişme göstererek Facebook tarafından satın alınan WhatsApp uygulaması, artık tamamen ücretsiz olarak kullanılabilecek! Önceden yıllık üyeliğini 1 dolara alabildiğiniz uygulamanın bugün itibariyle tüm üyelik ücretleri ortadan kalktı.

Her ne kadar süre dolmaya yaklaştıkça kendi kendine ücretsiz olarak yenilense de kimi kullanıcılar için otomatik ücretsiz kullanma tanımlanmıyordu. 1 Dolar büyük bir ücret olmasa da Skype, Viber, Facebook Messenger gibi ücretsiz mesajlaşma uygulamalarının varlığı az da olsa WhatsApp için tehdit teşkil ediyordu.

WhatsApp 1 Dolar

WhatsApp’tan gelen bir başka açıklama da gönüllere su serpti. Daha önce ödeme yapmış olan kullanıcıların hiçbirisinin kredi kartı bilgileri kayıt altına alınmayacak. Ancak kullanıcıların merak ettiği bir başka konu da bu kadar giderin nasıl karşılanacağı. Muhtemelen ilerleyen zamanlarda WhatsApp uygulamasında reklamlar görmeye başlayabiliriz.

Nokia’nın s40 ve s60 sürümleri, Android, Windows Phone, Blackberry ve iOS sistemleri için kullanılabilir olan dünyanın en büyük ikinci mesajlaşma uygulamasının 22 milyar dolara Facebook tarafından satın alındığını ve bu alanda birinci sıranın, yine Facebook uygulaması olan Facebook Messenger’da olduğunu hatırlatmakta fayda var.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git