WhatsApp, Ücretli Mi Olacak?

En popüler mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp, ücretli olabilir.

Yakın zamanda herkes için geçerli olmayan bu durum, bir kısım kitleyi ise yakından ilgilendiriyor. Bazı kullanıcılar uygulamanın bir takım özelliklerini kullanabilmek için ücret ödeyebilirler. Peki, olay kimleri ilgilendiriyor?

WhatsApp, herkesin bildiği gibi oldukça büyük bir paraya Facebook’a satılmıştı. Facebook da satın aldığı bu mesajlaşma uygulamasından daha fazla karşılık beklediği için bazı kullanıcılardan ücret talep etmeye başlayacak.

Şirketler ve tüketicilerin iletişimlerinde aracı olmak için bazı özellikleriyle öne çıkan WhatsApp, ticari alanlarda ücretli olmaya başlayacak. Bunun için uygulama, müşterilerin problemlerini belirleme ve kullanıcılara güncellemeler sunabilmek için bazı iletişim yenilikleri sunabilir. Böylelikle kişiler şirket ile kişisel WhatsApp kullanıcılarını kolaylıkla ayırt edebilecek. Daha net belli olması açısından şirketlere özel rozetlerde sunulacak. Ayrıca şirketler kişilerle iletişim kurabilmek için öncelikle onay alacaklar. Bu sistem şimdilik Brezilya, Avrupa ve Hindistan gibi yerlerde test ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.