• 1528 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

WhatsApp, Ücretli Mi Olacak?

En popüler mesajlaşma platformlarından biri olan WhatsApp, ücretli olabilir.

Yakın zamanda herkes için geçerli olmayan bu durum, bir kısım kitleyi ise yakından ilgilendiriyor. Bazı kullanıcılar uygulamanın bir takım özelliklerini kullanabilmek için ücret ödeyebilirler. Peki, olay kimleri ilgilendiriyor?

WhatsApp, herkesin bildiği gibi oldukça büyük bir paraya Facebook’a satılmıştı. Facebook da satın aldığı bu mesajlaşma uygulamasından daha fazla karşılık beklediği için bazı kullanıcılardan ücret talep etmeye başlayacak.

Şirketler ve tüketicilerin iletişimlerinde aracı olmak için bazı özellikleriyle öne çıkan WhatsApp, ticari alanlarda ücretli olmaya başlayacak. Bunun için uygulama, müşterilerin problemlerini belirleme ve kullanıcılara güncellemeler sunabilmek için bazı iletişim yenilikleri sunabilir. Böylelikle kişiler şirket ile kişisel WhatsApp kullanıcılarını kolaylıkla ayırt edebilecek. Daha net belli olması açısından şirketlere özel rozetlerde sunulacak. Ayrıca şirketler kişilerle iletişim kurabilmek için öncelikle onay alacaklar. Bu sistem şimdilik Brezilya, Avrupa ve Hindistan gibi yerlerde test ediliyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

521 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.