WhatsApp Verileri Artık İndirilebilecek!

En sık kullanılan mesajlaşma uygulaması WhatsApp, veri indirme ve görüntüleme özelliğini aktif hale getirdi. Bu yeni özellik uygulamanın beta güncellemesiyle birlikte kullanıcılar için yayınlandı.

WhatsApp uygulaması, yenilenme yoluna giderek yeni beta sürümünü kullanıma sundu. Böylelikle yeni özellik de devreye girmiş oldu. Birçok ülkede veri gizliliği büyük önem taşırken, Avrupa ülkeleri bu konuda ekstra özenli davranıyor. Avrupa’da yeni yapılan düzenlemelerin ardından WhatsApp uygulaması ciddi bir özelliği kullanıma sunmaya başladı.

WhastsApp’ta bulunan ayarlar kısmından hesabım bölümüne girdiğinizde verilerimi temizle seçeneğini göreceksiniz. Hesabınızda bulunan bütün verileri buradan indirme imkanınız da bulunuyor. Ama indirme işleminin başlaması için öncelikle istek gönderilmesi gerek.

İstek göndermek için rapor iste bölümüne tıklamanız yeterli olacak. Kısa zaman için bir bildirimle uyarılarak hazır olan verilerinizi indirmeye başlayabileceksiniz.

Veri indirme özelliği Facebook üzerinde de kullanılıyor. Aynı şekilde ayarlar kısmından basit bir şekilde kendinizle ilgili bütün bilgilere ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.