• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

WhatsApp, Videolu Görüşmeyi Kullanıma Sunuyor!

Bir süredir yayınlanması beklenen ve çok da merak edilen videolu görüşme desteği WhatsApp’taki yerini aldı. Bu yeni özelliğin kullanımı ve tüm detayları yazımızda…

Uzun zamandır Facebook Messenger’da yer alan ve birçok kullanıcı tarafından büyük ilgiyle kullanılan görüntülü konuşma desteği, nihayet WhatsApp’a da geldi. Yaklaşık 6 aydır test aşamasında olan bu özellik, sınırlı sayıda kullanıcılar tarafından denenmeye başlamıştı. Geçtiğimiz ay kullananların sayısı arttıkça bu özellik WhatsApp tarafından kullanıma sunuldu.

whatsapp-video-call

Bir iki güne hem iOS hem de Android için yayınlanacak olan videolu görüşme özelliğini kullanabilmek için, görüşme yapmak istediğiniz kişinin sohbet penceresini açtıktan sonra kamera simgesine basmanız yeterli. Kamera simgesine tıkladıktan sonra karşı tarafa görüntülü arama isteği ile ilgili bir bildirim gidiyor ve kabul ettikten sonra görüntülü sohbet başlıyor.

Yayınlanan bu özelliğin test aşamasında görüntü ve sesin kalite açısından oldukça iyi sonuçlar verdiği gözlemlenmişti. Özellikle ses kalitesinin başarılı olması WhatsApp üzerinden aramaların daha da artacağını gösteriyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.