• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

WhatsApp Yeni Özelliklerini Yayınladı!

Mesajlaşma uygulamaları arasında zirvedeki yerini korumaya devam eden WhatsApp, sık sık eleştirilse de yeni güncellemesiyle birlikte kullanıcıların gönlünü yeniden kazanacak gibi görünüyor.

En son yayınlanan güncellemenin ardından tartışma yaratan WhatsApp, yeni arayüzü ile kullanıcıların sert eleştirilerine maruz kalmıştı. Bunun ardından yeni bir güncelleme daha yayınlayan uygulama, yeni özellikleri de kullanıma sundu. Böylelikle WhatsApp bazı konularda geri adım atarak kullanıcıların isteklerini yerine getirdi.

Snapchat ve Instagram’ın ardından en son WhatsApp’a da Hikayeler özelliği gelmiş ve kullanıcılar tarafından oldukça konuşulmuştu. Bu yeni özelliğini devreye sokarken bazı eski özellikleri de kaldırmayı tercih etmişti. Büyük bir özellik olmasa da WhatsApp durum özelliğini kaldırmayı seçmişti. Eleştirilerin ardından da yeniden aktif olarak kullanıma sunuyor.

WhatsApp, şikayetlerin ardından eski durum özelliğini geri getirse de bazı yenilikler sunmayı da ihmal etmedi. Yeni özellikler arasında hakkımda özelliği bulunurken, video içeren mesaj aldığınızda inmesine gerek kalmadan hemen izleyebileceksiniz. Siz videoyu izlerken aynı zamanda telefona indirilmiş olacak.

Karanlık bir video ya da fotoğraf çekmeye çalıştığınızda kamera sekmesindeki ay simgesine tıklamanız yetecek. Son olarak fotoğraflarınızı düzenlerken 3D Touch desteği sayesinde kesme işlemini daha hızlı gerçekleştirebileceksiniz.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.