WhatsApp’a Beklenen Özellik Geliyor!

Popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp, rakipleriyle arayı açmaya devam ederken güvenlik açısından bazı sorunlarla karşılaşabiliyor. Uçtan uça şifreleme denilen bir özellikle mesajları korumaya çalışan uygulama, son olarak kendini imha eden mesajlar üzerinde çalışmaya devam ediyor.

WABetaInfo tarafından ortaya atılan iddialara göre Instagram’da olan 24 saat sonra silinen hikaye özelliğinin WhatsApp’a geleceğini söylüyor. Beta testlerinin devam ettiği bu süreçte, bu özelliğin gelmesiyle birlikte uygulama üzerinden atılan mesajların belli bir zaman sonra kendi kendine silinmesi için ayarlama yapılacak. Şuanda beta sürümde olan bu özellik sınırlı sayıda kullanıcı tarafından kullanılıyor. 5 saniye veya 1 saat gibi ayarlamalar yaparak, güvenlik açısından endişe duyan ve mesajların kayıt altına alınmasını istemeyen kullanıcılar için oldukça yararlı olacak.

Bu özellik aslında çok farklı bir yenilik sunmuyor. Çünkü uygulamanın rakiplerinden biri olan Telegram, bu özelliği uzun süredir kullanıyor. Aynı zamanda Gmail de geçtiğimiz sene tasarım olarak yenilendiğinde buna benzeyen bir yeniliği kullanıcılara sunmuştu. WhatsApp, güvenlik konusunda büyük vaatler sunarken, beta sürecinin ne zaman biteceğini ise şimdilik duyuramıyor. Ama WhatsApp’a bu özelliğin gelmesiyle beraber herkes rahat bir nefes alacak gibi gözüküyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git