WhatsApp’a Bir Yenilik Daha Geliyor!

Herkesin vazgeçemediği bir uygulama haline gelen WhatsApp, Facebook tarafından satın alındığı günden bu yana kullanıcılarına en iyi özelliklerini sunmaya çalışıyor. Son olarak bir güncelleme daha sunan uygulama, bazı yeni özelliklerini de beraberinde getiriyor.

Uygulamanın beta versiyonunda deneme amaçlı kullanılan bir özellik gün yüzüne çıktı. İlk olarak okunan mesajlarda okundu bilgisini paylaşmama ve YouTube videolarını WhatsApp’ta açarken resim modunda oynatmak gibi bazı özellikleri deneyen uygulama, farklı bir özelliği daha test ediyor.

En son Android sürümü için yayınlanan güncelleme ile fark edilen bir özellik, basit olmasına rağmen oldukça işe yarar olmasından dolayı dikkat çekiyor. WhatsApp’da gönderilen mesajları başka kişi ya da grup sohbetlerine iletme özelliği yakın zaman önce yayınlanmıştı. Beta versiyonunda bu özelliği belli eden bir etiket yer alıyor. Bu sayede kişiler mesajların 3. Şahıslardan mı yoksa direkt bir sohbetten mi geldiğini fark edebilecek.

Kullanıcılar, mesaj gönderirken metni kopyalayıp yapıştırdıysa bu etiket gözükmeyecektir. Daha sonra yayınlanacak güncellemeler ile etiket özelliğini kapatabilecek bir seçecek uygulamaya eklenebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git