WhatsApp’a Drive İle Yedekleme Özelliği Geliyor

whatsapp-google-drive.jpg

Herkesin ilk olarak tercih ettiği mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, güncellenmeye devam ediyor. Yeni güncellemesiyle birlikte bir özelliği daha beraberinde getiriyor. Son sürümüyle beraber WhatsApp’a Google Drive entegrasyonu geliyor.

WhatsApp, Facebok tarafından satın alındıktan sonra birçok yeniliği de sırasıyla yayınlamaya başladı. Daha önce arama özelliği ile WhatsApp Web özelliğini kullanıcılarına sunan WhatsApp, önümüzdeki günlerde yeni bir özelliğini daha yayınlayacak.

Google Drive entegrasyonu özelliğini kullanıcılarına sunacak olan WhatsApp, kişilerin verilerini Google Drive ile yedeklemelerine olanak tanıyacak. Bu özellik sayesinde cihazınızdan gönderilen mesajlar, fotoğraflar ve birçok veriyi yedekleyebileceksiniz.

Kullanıcılar kendi belirledikleri süreler ile bu yedekleme işlemini otomatik olarak gerçekleştirebilecekler. Böylece kişiler başka bir cihaz üzerinden de mesajlaşma işlemlerini yapabilecekler.

WhatsApp, bu yeni özelliğini 2.12.45 numaralı sürümünde kullanıcılarına sunacak. Güncellemenin yayınlanmasını beklemek istemiyorsanız, apk şeklinde güncellemeyi yükleyerek Google Drive entegrasyonu özelliğine kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git