• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

WhatsApp’a GIF Özelliği Geldi!

Mesajlaşma platformları arasında zirveyi kimseye kaptırmayan WhatsApp, yayınladığı yeni özelliği ile uygulamayı geliştirmeye devam ediyor.

WhatsApp, kullanıcılarına sunduğu GIF özelliği sayesinde herkesin içeriklerini kendisinin üretmesine izin veriyor. Kullanıcı sayısı 1 milyarı geçen WhatsApp, iOS için yayınladığı güncellemesiyle bu yeni özelliği kullanıma sunuyor.

Geçtiğimiz haftalarda yayınladığı Snapchat tarzı özellikleriyle dikkat çeken WhatsApp, şimdi de GIF özelliği ile daha kullanışlı bir uygulama haline geldi. Bu özellik kullanıcıların GIF oluşturmalarını ve istediği kişilere göndermesini sağlıyor.

Cihazınızda bulunan GIF’leri gönderebileceğiniz gibi popüler olmuş GIF’leri de kolayca bulabiliyorsunuz. Bu kolaylık Giphy ile WhatsApp’ın ortaklığı sayesinde gerçekleşiyor.

whatsapp-gif-ozelligi

Kendi GIF’lerini üretebilirken aynı zamanda hazır GIF’leri de düzenleyebiliyorsunuz. 6 saniye süren videolardan GIF’ler oluşturabilirken, Live Photos özelliği ile yaptığınız çekimleri WhatsApp’tan gönderebileceksiniz.

Şimdilik iOS için yayınlanan yeni WhatsApp güncellemesinin Android için ne zaman yayınlanacağı şuanda bilinmiyor. iOS kullanan herkes WhatsAppp uygulamasını güncelleyerek yeni GIF özelliğini hemen denemeye başlayabilirler.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

523 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.