WhatsApp’a Görüntülü Konuşma Geldi!

whatsapp.png

Uzun zamandır WhatsApp’ın kullanıma sunulması gözlenen Video arama özelliği nihayet yayınlandı. Android için yayınlanan bu özellik sayesinde kullanıcılar artık görüntülü konuşabilecek.

Skype ve FaceTime’da bulunan görüntülü konuşma özelliği, ne yazık ki WhatsApp’ta bulunmuyordu. Sesli mesaj ve Video gönderiminin yanı sıra WhatsApp üzerinden aramaya da izin veren uygulama, artık videolu konferans yapma şansı da tanıyor.

Bu yeni özelliği kullanabilmek için görüntülü konuşmak istediğiniz kişinin WhatsApp’ının güncel olması gerekiyor. Eğer güncel değilse bu durumla ilgili kişiye bir bildirim gidecektir.

whatsapp-video

Video arama desteği, WhatsApp’ın 2.16.318 sürümünde bulunuyor. Özellik yayınlandığı andan beri kullanıcılara bu konuda bir sorun yaşatmadığı gözlendi.

WhatsApp, bu yeni özelliği sayesinde Skype ve görüntülü konuşmaya imkan tanıyan daha birçok uygulamaya ihtiyaç duyulmaması için tüm özellikleri tek bir yerde toplamayı başardı. Yakın zaman önce yayınladığı Snapchat tarzı özellikleriyle dikkat çeken uygulama, hız kesmeden yeniliklere devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git