WhatsApp’a Medya Görünürlüğü Desteği Geliyor!

Herkesin akıllı telefonunda mutlaka yer alması gereken uygulamalardan biri haline gelen WhatsApp, sık sık kendisini güncelleyerek kullanıcılarını sevindirmeye devam ediyor. En son yayınladığı güncelleme ile birlikte Android kullanıcılarını hedef alarak medya görünürlüğü adındaki yeni özelliğini kullanıma sunuyor.

Peki, bu medya görünürlüğü tam olarak ne anlama geliyor?

WhatsApp, yeni beta güncellemesi sayesinde yeni bir özelliği test etmiş oluyor. Bir başka beta güncellemesiyle yayınlanan ve bir sonraki güncelleme ile ortadan kaldırılan bu özellik, Android kullanıcılarını oldukça yakından ilgilendiriyor.

Medya görünürlüğü, kişilerin galeri içinde bulunan ve paylaşılan medya dosyalarını saklamalarına yarayacak. Aynı zamanda hem sohbet hem de grup için medya görünürlüğü özelliğini etkinleştirebileceğiniz gibi kapatma imkanınız da bulunuyor. Beta versiyonunda kişi bilgisi bölümü açıldığında medya görünürlüğü ismindeki yeni özellik ile karşılaşacaksınız. Bu seçeneği açtığınızda durumu özelleştirme şansınız bulunuyor. Karşınıza evet ya da hayır şeklinde iki seçenek çıkacak. İstediğinizi seçerek galeride yaşanan karışıklık ortadan kalkmış olacak. Ancak yayınlanan bu özelliğin yalnızca yeni indirilmiş olan medya dosyalarını ilgilendirdiğinin altını çizelim. Kişi bilgisi bölümünde bazı değişikler olmaya devam edecek. Tahminlere göre sohbetler için değişik duvar kağıtları seçilebilecek ve bazı konuşmalarda okundu özelliği ile son görülme bilgisi kapatılabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git