WhatsApp’a Parmak İzi Özelliği Geldi!

WhatsApp, bilindiği gibi son yılların en popüler mesajlaşma platformları arasında ilk sırada yer alıyor. Sık sık yeni özelliklerini kullanıcılarına sunan uygulama, zaman ilerledikçe daha kullanışlı bir hal alıyor. WhatsApp, ilk olarak iOS için sunduğu parmak izi kilidi özelliğini şimdi de Android kullanıcıları için yayınlamaya hazırlanıyor.

WhatsApp’ta Parmak İzi Dönemi Başlıyor!

Son olarak Android için yayınlanan beta güncellemesiyle beraber uygulamaya bu yenilik gelmiş oldu. Parmak izi özelliğini kullanabilmek için öncelikle uygulamada Ayalar – Hesap – Gizlilik ve Parmak İzi Kilidi bölümlerine girmeniz gerekiyor. Bu özellik ile beraber aynı zamanda uygulamayı otomatik olarak kilitleyebileceksiniz. Uygulamanın 30 saniye veya 5 dakika gibi farklı sürelerde kilitlenmesi için ayarlama yapabileceksiniz. Kilidin açılması için WhatsApp yeniden parmak izinizi isteyecek.

Uygulamanın ayarlarının alt kısmında bir süre önce duyurulan WhagsApp from Facebook yeniliği de göze çarpıyor. Bu sayede uygulamanın adının değiştiği yönünde çıkan haberler de doğrulanmış oluyor. Ayrıca WhatsApp’a yaş sınırı da getirildi. Artık Avrupa’da yaşayan 16 yaşından küçük kişiler uygulamayı kullanmaya izinleri olmayacak. Diğer ülkeler içinse bu sınır 13 yaş olarak belirlendi. Şuan için beta güncellemesiyle yayınlanan bu özellikler, bir problem yaşanmaması durumunda çok yakında bütün Android kullanıcıları için aktif hale getirilecek.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

617 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.