• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

WhatsApp’a Sesli Mesaj Gönderme Özelliği Geldi

Bir süre önce çok yakında yayınlanacağı haberinin duyurusu yapılan yeni sesli mesaj gönderme özelliği sonunda yayınlandı.

En sık kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’ta sesli mesaj göndermek için kayıt butonuna parmağın basılı tutulması gerekiyordu. Yeni güncelleme ile ilk olarak iOS kullanıcıları çok daha kolay bir şekilde sesli mesaj gönderebilecekler.

Artık kayıt butonu kilitlenebildiği için kullanıcılar sesli mesaj göndermeden önce kayıt butonuna dokunup parmağını yukarı kaydırıp kilit modunda mesajı kaydedebilecekler. Yani parmağın basılı tutulması zorunluluğu ortadan kalkmış oldu.

Bu moda geçildiğinde konuşma sohbeti içerisinde serbestçe işlem yapabilirsiniz. Ayrıca kayıt sona ermeden hemen gönder butonuna basıp sesli mesajı gönderebilirsiniz. Şimdilik iOS için kullanıma sunulan bu özelliğin çok yakında Android’e de gelmesi bekleniyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.