WhatsApp’a Touch ID ve Face ID Desteği Geldi!

Son yılların çok sık kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, iOS kullanıcılarını sevindirecek bir özelliğini yayınladı. Bir süredir çıkacağı söylenen Touch ID ve Face ID desteği nihayet geldi. Böylece iOS kullanan herkes WhatsApp uygulamasını bu özellik ile şifreleyerek koruma altına alabilecek.

Çok uzun zamandır test aşamasında olan bu yenilik, WhatsApp’ın son güncellemesiyle birlikte kullanıma sunulmuş oldu. Face ID ve Touch ID ile WhatsApp, dışarından bir ek alarak daha da korunmuş olacak. Bu güvenliğe sahip olmak için gereken tek şey uygulamayı güncellemeniz.

Bu yeni desteği aktif hale getirmek için öncelikle WhatsApp’ı açarak Ayarlar – Hesap – Gizlilik bölümlerinden Ekran Kilidi butonuna tıklayarak Touch ID ya da Face ID tercihlerinden birini seçmelisiniz. Bu destek aktif hale geldiğinde WhatsApp’tan bildirimler gelmeye devam edecek. Bunun yanı sıra Ekran Kilidi özelliğinin hangi zamanlarda aktif olacağını da kendiniz seçebiliyorsunuz. Bu bölümde isteğinize bağlı şekilde 1 dk, 15 dk ya da 1 saat gibi sürelerden birini aktif hale getirebiliyorsunuz. Belirlediğiniz bu sürede yeniden WhatsApp’a girdiğinizde şifre girmeniz gerektiğiniz de altını çizelim. iOS için sunulan bu özellik Android kullanıcıları için ne zaman yayınlanır henüz bilinmiyor.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

595 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.