• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

WhatsApp’a Yeni Bir Özellik Geldi!

WhatsApp güncellendi ve yeni bir özellik kullanıcılara sunuldu. Artık konumuzu herkesle kolaylıkla paylaşabileceksiniz. iOS ve Android için kullanıma sunulan bu özellik, daha önce Messenger için yayınlanmıştı.

Arkadaşınız, anneniz veya babanız gibi WhatsApp kullanan herkese bulunduğunuz konumu paylaşmanıza yarayan bu özellik, güvenlik açısından yerinizi bildirmek istediğiniz kişilerin çok işine yarayacak. Yani nerede olduğunuzu artık daha kolay bir şekilde bildirebileceksiniz.

Bulunduğunuz konumu kimlerle paylaşacağınızı ve süresini kontrol edebilmeniz için uçtan uca şifrelenmiş özelliği devreye giriyor. Her an her yerde bu paylaşımı durdurabilir, bu sürenin bitmesini sağlayabilirsiniz.

Bu uygulama üzerinden birine konumunuzu gönderebilmek için sohbet açmanız gerekiyor. Daha sonra ekle butonuna tıklayarak mevcut konumu paylaşa tıklamalısınız. Ardından süreyi seçip gönderebilirsiniz. Böylece gönderdiğiniz kişi gerçek zamanlı konumunuza ulaşabilecek. Bu konum paylaşma özelliği aynı zamanda grup sohbetleri için de geçerlidir.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.