181 görüntüleme 0 yorum

WhatsApp’a Yeni Özellikler Eklendi!

Yazar:Tarih:14 Temmuz 2017
 

WhatsApp, güncellenerek bazı yenilikleri de beraberinde getirdi. Yayınlanan beta güncellemesiyle birlikte bazı önemli özellikleri de kullanıcılarına sunmuş oldu.

En çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp, yeni güncellemesi sayesinde her çeşit dosya paylaşım özelliğine kavuşmuş oldu. Bunun yanı sıra arama ekranında ve çoklu fotoğraf gönderme bölümlerinde de yenilikler göze çarpıyor.

Eski güncellemelerinde dosya gönderim yeniliğine kavuşan uygulama, yalnızca pdf, docx ve xlsx gibi uzantılı dosyaları destekliyordu. Yeni güncelleme ile birlikte artık bütün dosyaların gönderimine izin veriliyor.

Dosya gönderiminin de bir sınırı bulunuyor. iOS için bu sınır 120 MB olurken, Android içinse 100 MB olarak belirlenmiş. Bir diğer yenilik ise görselliğe dayanıyor. Konuşma sırasında birçok fotoğraf göndermek istenildiğinde ya da alındığında ayrı ayrı değil de bir grup halinde toplanarak sergileniyor. Sadece bir iki tanesi görülürken, diğer resimler için de +5, +7 gibi dosya adedi yazıyor.

Güncellenen WhatsApp ile aynı zamanda arama ekranında da değişiklikler göze çarpıyor. Önceden gelen aramayı yanıtlamak için sağa doğru kaydırılıyordu. Şimdi ise sadece hızlı bir şekilde yukarı kaydırmak gerekiyor. Ayrıca sohbet esnasında yazılan metnin stilini kalın, altı çizili gibi türlerde değiştirmek için dokunmanız yeterli oluyor.

İlk yorumu siz atın!
 
Cevapla »

 

Yorum Yaz