• 1536 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

WhatsApp’da Otomatik İndirme Nasıl Kapatılır?

Mesajlaşma uygulamaları arasında zirveyi kimseye kaptırmaya WhatsApp, her geçen gün kullanıcı sayısını arttırmayı başarıyor. Bu durumu belli aralıklarla yayınladığı güncellemelerine borçlu diyebiliriz. Zaman içerisinde yeni özellikleriyle daha da gelişmiş bir uygulama haline gelen WhatsApp, bazen sunduğu özelliklerle kullanıcılarını memnun edemiyor. Bunlardan biri de medya içerikli gönderilerin otomatik olarak indirilmeye başlaması oldu. Kullanıcı gönderiyi indir demese bile direkt olarak izleyebiliyor ve o sırada içerik telefona indirilmeye başlıyor. Bu da doğal olarak hem internet paketinden çalıyor hem de telefonun hafızasında yer kaplıyor.

Özellikle büyük eğlencelerin yaşandığı o meşhur WhatsApp gruplarında sık sık fotoğraf veya video gönderimleri olabiliyor. Uygulama bu dosyaları otomatik olarak indirmeye programlasa da bu durum elbette ki çözümsüz değil. Bunun için ilk olarak WhatsApp uygulamasını açın ve sağ üstte yer alan üç nokta simgesine tıklayarak Ayarlar kısmına girin. Buradan “Veri ve Depolama Alanı Kullanımı” kısmına tıklayın. En aşağıda kalan Ağ Kullanımı kısmından nelerin kullanıldığını göreceksiniz. En fazla veri harcadığınız medya dosyalarına baktıktan sonra geri gelerek ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Medyayı otomatik indir kısmını sadece wi-fi’ya bağlandığında şeklinde işaretleyebilirsiniz. Ya da hem mobil hem de wi-fi seçeneklerini de devre dışı bırakabilirsiniz. Böylelikle gönderilen medya gönderilerini siz isteğe göre indirebilirsiniz. Yapılan bu ayarlamaların ardından internet ve hafıza açısından büyük bir rahatlama yaşayacağınız kesin.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

529 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.