WhatsApp’ta Mavi Tik Gönderilmeden Mesajları Okumak

En çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri olan WhatsApp’a mavi tik özelliği geldi. Yani bir mesaj aldığınızda okuduğunuz taktirde karşı tarafa okundu şeklinde bir bildirim gidecek. Mavi Tik olmadan yani okundu bildirimi gitmeden de mesajları okuyabilirsiniz. Nasıl mı?

WhatsApp’tan bir mesaj aldığınızda Android yada iOS için bildirim merkezlerinde mesajın uyarısını görebiliyorsunuz. Kısaca ön izlemesi de denilebilir. Oradan okursanız eğer mavi tik bildirimi gitmemiş oluyor.

Ayrıca 2 farklı yöntem bulunuyor. Bilenler kadar bilmeyenlerde var. İlki kilit ekranı bildirimlerini açmak. Ayarlar’da uygulamalar bölümünden WhatsApp’ı bulup Bildirimlere tıklayın. Oradan Kilitli Ekranda Göster seçeneği işaretli değilse onu aktifleştirin. Daha sonra Başlıklar kısmını seçin.

Bir diğer yöntem ise Ön İzlemeyi Göster bölümünü aktifleştirmek olabilir. Bunun için WhatsApp uygulamasına girdikten sonra sağ alttaki Ayarlar bölümüne gelerek oradan Bildirimlere tıklayın. Hemen alttaki Ön İzlemeyi Göster bölümünü işaretleyerek aktifleştirmeniz gerekiyor. Böylece okundu bildirimi gönderilmeden de size gelen mesajları okuyabileceksiniz.

Bu yöntemlerin dışında başka yollar da bulunuyor. iOS uyumlu  cihazlar için mesajı açmadan önce Uçak Modu’na almak önerilebilir. Mesajı okuduktan sonra WhatsApp’tan çıkıp Uçak Modu özelliğini devre dışı bırakın.

Andorid kullanıcıları ise mesajı açmadan önce internet bağlantısını kapatabilirler. Okuma işlemi bittikten sonra yalnızca o mesajın üzerine basılı tutup silin. Daha sonra interneti aktifleştirdikten sonra yeni bir mesaj alsanız bile sildiğiniz gönderi için mavi tik bildirimi gönderilmeyecektir.

Görüntülemeler
73
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.