WhatsApp’tan Yeni Sohbet Asistanı: WACAO

Mesajlaşma uygulamaları arasında zirveyi kimseye kaptırmayan WhatsApp, her geçen gün kendisini yenileyerek popülerliğini artırıyor. Gün içerisinde çok fazla kullanılan bu uygulama, yeni asistanını yayınlayarak kullanıcılarına sürpriz yaptı.

WACAO adındaki yeni asistan, WhatsApp uygulamasını çok sık kullanan kişilerin daha kolay kullanmalarını sağlamak için geliştirildi. Bu dijital asistanın duyurusu Disrupt Berlin Hackaton etkinliğinde gerçekleşti. Sohbet asistanı da denilen WACAO, özellikle birden fazla sohbet grubu bulunan kişiler için oldukça yararlı olacak.

Yeni dijital asistan, gelen mesajları görüntülemek ve sohbetleri açmak için uygulamanın web sürümünden destek alıyor. WACAO’yu kurmak da çok kolay. Yazılımlar indirildikten sonra bu uygulama ile aynı isimde olan bir grup açmak yeterli olacak.

Bu işlemlerin ardından gruptan asistan ile bağlantı kurarak birçok iş için talepte bulunabilirsiniz. Grupta yer alan mesajların özetini, doğum günü mesajları göndermesini ve çeviri isteklerinizi iletebilirsiniz. Bu asistanın yakın gelecekte Chrome eklentisinin de olması bekleniyor. Şuanda büyük ses getirmese de bu dijital asistanın önümüzdeki tarihlerde herkesin en çok kullandığı bir asistan olacağı iddia ediliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git