Windows Defender’in İsmi Değişiyor!

13 sene önce işletim sistemleriyle birlikte bütün bir şekilde kullanılama sunulan Windows Defender, uygulamalar arasında güvenliği sağlıyor. Tüm işlerini Windows 10 sayesinde yapan Microsoft, şimdi ise Windows Defender’in adını değiştireceğini duyurdu.

Bilgisayarlarda kullanılan işletim sistemleri arasında popüler olan Windows’u kullananlar, dönem dönem zararlı yazılımlarla karşılaşabiliyor. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için Microsoft, bazı antivirüsler kullanıyor. Son işletim sistemlerinden Windows 10’a dahil olan Defender, kişileri bu tip yazılımlardan oldukça başarılı bir şekilde koruyor. Sık sık kendisini güncelleyen bu sistem, ek bir antivirüs programı kullanmayan kişiler için büyük bir kurtarıcı oluyor.

2006 senesinin Ekim ayında kullanıma sunulan Windows Defender, bundan sonra Microsoft Defender olarak anılacak. Microsoft, böyle bir değişikliğe Defender’i ortak bir yazlım olarak kullanıma sunmayı hedeflediği için gidiyor. Windows Defender’in adı Microsoft Defender Antivirüs olarak değişirken, Defender Exploit Guard’ın adı da Microsoft Defender Exploit Guard olarak değiştirildi. Microsoft’un yaptığı duyuruda yeni ismiyle Microsoft Defender ile birlikte çapraz platform denilen destek sunulmuş olacak. Yeni Defender’in son güncellemelerden sonra desteği bulunan bütün sistemlerde kullanılması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git