• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Windows İşletim Sistemli Cihazlar İçin Bluetooth Klavye Desteği Geliyor!

Microsoft’un üretip geliştirdiği Windows işletim sistemine sahip cihazlar için güzel haberler gelmeye devam ediyor. Piyasada ilgi çekerek alıcı potansiyelini artırmak isteyen Microsoft, telefonlarda kullanılabilecek Bluetooth klavye desteği üzerinde çalışmalar yapıyor. Aslında çoktan çalışmalar yapıldı desek daha doğru olacak, şu anda gelişmeleri gözlemliyor denilebilir.

Microsoft’un kendi internet sitesinden de video ile paylaştığı bilgiye göre, Windows 8.1’e gelen Update 2 ile artık Bluetooth klavyeleri rahatlıkla kullanabileceksiniz. Öncelikle yapmanız gereken ilk şey, Bluetooth kulaklık gibi klavyeyi bağlamak. Ayarlar uygulamasını açıp, aşağıya indikten sonra Bluetooth bölümünden klavyenize bağlanabilirsiniz. Eşleştirme işlemini tamamladıysanız, telefonunuzu kullanmak daha da kolaylaştı demektir. İlgili videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Klavyenizi Bluetooth aracılığı ile eşleştirdikten sonra ekstra bir şey yapmanıza gerek kalmıyor. Word vb. programlar ile klavyenizle yazı yazabildiğinizi rahatlıkla görebilirsiniz. Otomatik düzeltme özelliği hâlâ mevcut, onu da hatırlatmak gerek.

Tabi ki her tuş başarı ile çalışmıyor. Örneğin klavyedeki Windows tuşuna basınca başlangıç ekranına dönmüyor. Ama sesi açıp kapatma ve hatta kameranızı çalıştırmayı bile, klavyeniz ile yapabileceksiniz. Tuş kombinasyonları, tabi ki klavyeden klavyeye değişiklik gösterecek. Klavye özelliği her ne kadar mükemmel görünse de, şu anda sadece Lumia 640 ve Lumia 640 XL modellerinde olacak. Windows 10’a ise gelecek yıl eklenmesi bekleniyor.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.