• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Windows Phone Uygulaması Hatasını WhatsApp Çözecek!

Birçok Windows Phone kullanıcısının ortak derdi olan, Windows Phone Mağaza’sından kaldırılan bildirim sorunu için Microsoft ve WhatsApp beraber çözüm yolu arıyor. Mobil mesajlaşma uygulamalarının en iyilerinden biri olan WhatsApp’ın Windows Phone sürümü geçtiğimiz hafta Windows Phone Mağaza’sından kaldırılmıştı. Kaldırılama sebebi olarak da bildirimlerin yanlış iletilmesi ve uygulama hatalarının olduğu açıklanmıştı.

Microsoft’un Windows Phone’dan sorumlu ismi Joe Belfiore, sosyal medyadan bu durum ile ilgili bir açıklamada bulundu. WhatsApp’ın bildirim sorunları ve hataları ile ilgili problemlerinin kendilerine iletildiğini açıkladı.

WhatsApp’ın bu sorununun Windows Phone 8.1 Beta’dan kaynaklandığı sanılıyordu. Ama Joe Belfiore tam tersi bir açıklamada bulundu ve bu sorunun Windows Phone 8 güncelleme 3 ile ilgili olduğunu, Windows Phone 8.1 ile bildirim özelliğinin değiştiğine değindi.

WhatsApp da bu konu da bir mesaj yayınladı. Windows Phone ile ilgili teknik problemlerden dolayı WhatsApp Messenger uygulamasını Windows Phone mağazasından çıkardıklarını açıkladı.

Şimdilik Windows Phone cihazlarında WhatsApp uygulaması yüklü olanlar kullanabilecekler. Ama mesaj geldiği zamanlarda bildirim sorunu devam edecektir. Telefonlarında WhatsApp yüklü olmayan telefonlar ise artık bu uygulamayı indiremeyecekler. Ama WhatsApp’ın Windows Phone mağazalarına geri geleceği son günlerde çıkan iddialar arasında yer alıyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.

bu yazıya 1 yorum var
Zeynep 27 Haziran 2015 / 22:56

Saçma salak şeyler yapıyorsunuz ya, whatsappa güncelleme geldiği zmn güncelledim geri açılmadı, nasıl bir şey anlamadım ben, keşke almasaydım bu telefonu lanet olsun