Windows Telefonlar İçin Opera Mini Uygulaması Yayınlandı

Opera-Mini.jpg

Günümüzde Google, Opera, Mozilla, Safari gibi internet tarayıcıları bilgisayarlarda olduğu kadar mobil cihazlarda da yarış hâlindeler. Her tarayıcının kendine göre artı ve eksileri mevcut. Opera, yıllardır üzerinde çalıştığı Opera Mini uygulaması ile her telefonla uyumlu hâle gelmeye çalışıyordu. Hâlihazırda Symbian modellerde dahi kullanılabilen uygulamanın artık Windows işletim sistemli cihazlarda da indirilmeye hazır hâle geldiği duyuruldu.

2013 Yılının Ağustos ayında Opera yetkilileri, Windows işletim sistemli telefonlar ile uyumlu Opera Mini uygulaması için çalışmaya başladıklarını belirtmişlerdi. Uygulamanın tam olarak hazır hâle geldiğinde kullanıcılara sunulacağı da belirtilmişti. Opera Mini’nin beta sürümü, artık Windows telefonlarında test etmek isteyen herkese açıldı. Şirket uygulamayı kullanmak için sizden sadece bir e-mail adresi istiyor. Böylece deneyimlerinizi paylaşmaya başlayabiliyorsunuz.

Opera Mini Windows

Dünya genelinde 300 milyondan fazla insanın bu beta sürümüne katılacağı düşünülüyor. Opera Mini’nin en büyük avantajı, kuşkusuz arkaplan verilerini sıkıştırması ve böylece kullanıcısına %90’a varan veri tasarrufu sağlıyor olması. Tabi ki Opera Mini de meslektaşları gibi birden fazla sekme ile gezinmeye ve yeni temalar yüklemeye olanak sağlıyor.

Opera Mini uygulaması şu an iOS ve Android için ücretsiz olarak indirilebiliyor. Windows işletim sistemi için de beta testlerinin tam sonuçları bekleniyor. Kullanıcılardan gelen görüşler de göz önüne alınarak kısa süre içerisinde Opera Mini uygulamasının tamamıyla hazır hâle geleceğinden bahsedebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git