• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Windows ve Windows Phone Store 500.000 Uygulamayla Birleşti

Geçtiğimiz sene Microsoft yetkilisi Joe Belfiore, “uygulama boşluğu” bulunduğunu ve 2014 yılı içerisinde bu boşlukları dolduracaklarını söyleyen cesur bir açıklama yapmıştı. Yılsonuna yaklaşık 45 gün var ve Microsoft önemli eksikleri gidermeyi başardı. Windows ve Windows işletim sistemli cep telefonlarının mağazalarını bir araya getirerek tam 500 bin uygulamayı toparlamış oldular.

Microsoft, 30 Eylül itibariyle Windows Phone Store’da yaklaşık 340 bin, Windows Store’da ise yaklaşık 187 bin uygulama olduğunu duyurmuştu. Gelecek yıl yayınlanacak olan Windows 10 sürümü ile birlikte toplam uygulama sayısının 527 bin civarlarına çıkması bekleniyor. Kısa bir süre önce 300 bin dolaylarında olan uygulama sayısının birkaç ayda böylesine büyüme göstermesi, Microsoft için sevindirici bir haber olsa gerek.Windows-store

Android ve iOS işletim sistemlerini kullananlar için birer milyondan fazla uygulama olduğu düşünülürse, Microsoft’un hâlâ çok geride olduğu söylenebilir. Ancak uygulama sayısının az olması, kalitesiz olduğunu kanıtlamıyor. Az ama öz uygulamalara sahip olan Windows Store’un bankacılık ve oyunlar gibi insanlara daha faydalı olacak uygulamalara yöneldiğini belirtmek gerek.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.