• 1530 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

Xiaomi Fitness Bandı 18 Ağustos’ta Satışta

Xiaomi, Çin teknoloji piyasasının parlayan üreticilerinden biri. Akıllı telefonları ve tabletleri ülkemizde revaçta olmasa da, markanın ürünlerinin kalitesi tanıtım videoları ile tüketicilere sunulmuş durumda. Xiaomi, Mi4’ü tanıttığı etkinlikte sürpriz bir şekilde Fitness Takip Bandı’nı da tanıttı.

 

Xiaomi’nin Fitness Bandı, 18 Ağustos’ta 79 Yuan (13 dolar) gibi bir fiyata satışa sunuluyor. Yani Türk Lirası’nda 30 lira gibi bir fiyata denk geliyor. IP 67 Sertifikası sayesinde toza ve suya karşı dayanıklı olan cihazın pil ömrünün 30 gün süreceği belirtiliyor.

Xiaomi Fitness Bandı 1 metrelik su derinliğine karşı dayanıklılığı sayesinde, yüzerken bile kullanılabiliyor. Uzun pil ömrü sayesinde patlama etkisi yaratabileceği düşünülen cihazın, akıllı cep telefonlarını uzaktan açıp kapatma ve kontrol etme gibi özellikleri de mevcut. Ayrıca koşu mesafesi ölçme, uykunuzdan uyanmanız için titreşim yayma ve telefondaki bildirimleri belirtme gibi özellikleri de Xiaomi’nin bu cihazını alınır kılıyor.

Xiaomi Fitness Bandı’nı telefonunuza bağlayabilmeniz için bluetooth özelliğinin açık olması yeterli. Antrenman sırasında da bluetooth mesafesinden ayırmadığınız sürece hiçbir sorun oluşturmayacaktır. Ülkemizde ne tür ilgi görür bilinmez ancak Çin piyasasının altını üstüne getireceği öngörülen bir gerçek.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.