• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Xiaomi Kalbinizi Dinleyecek

Çin telefon üreticisi Xiaomi, kaliteli hizmetleri uygun fiyata satarak üne kavuştu. Telefon ve tabletlerin dışında ayrıca sporcular için Mi Band gibi aksesuarlar da satıyor. Tüm bu satışlardan bir yıl sonra Tayvan Ulusal İletişim Komisyonu’ndan aldığımız bilgiler saysesinde, Xiaomi’nın kalp atışınızı takip etmeniz için giyilebilir cihaz üreteceği öğrendik. Mi Band 1S, önceki  alüminyum tasarımını koruyacak. Ancak cihaz sürekli kullanıcılarının derisi ile temas edeceği için yeni sensör özel bir tasarımla gelecek.

Xiaomi’nın düşük marjlı iş modeli meyvelerini vermeye başladı. 2015’in ilk çeyreğinde 34.7 milyon adet akıllı telefon satarak rekor kırdı. Mi Band aksesuarı, telefon satışları kadar olmasa da firmayı tatmin edecek ve yeni versiyonunu geliştirecek kadar güzel rakamlara ulaştı. Mi Band, 13 dolar fiyat etiketine sahip olmasına rağmen uykunuzu, adımızı takip edebiliyor ve akıllı telefonunuzun kilidini açabiliyor.

Düşük kar marjı stratejisinden ödün vermek istemeyen firma, yeni gelecek ve kalp hızınızı da takip edebilecek olan giyilebilir aksesuar için düşük maliyet-uygun fiyatı sunacağını kullanıcılarına duyurdu. Gerekli sertifikaları Tayvan’dan onaylatan firmanın ürün lansmanını kısa sürede yapacağı duyumlarını da aldık.

Ürünün, Avrupa ve Amerika’da ön siparişe sunulması muhtemel olarak gözüküyor.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.