• 1524 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Xperia Z2 İçin Lollipop Yayınlandı!

Sony’nin amiral gemi cihazları için yayınladığı güncellemeler, hız kesmiyor. Şimdi de Xperia Z2 modeline Android Lollipop güncellemesi geldi.

Android cihazların son sürüm olarak kullandığı Lollipop işletim sistemi, biraz geç olsa da tüm modellere gelmeye devam ediyor. Sony’nin Xperia Z3 için yayınlanan Lollipop güncellemesi Xperia Z2 için de yayınlandı.

Bu yeni güncelleme ile birlikte Material Design arayüze geçen Xperia Z2, bununla birlikte birkaç yeniliği de beraberinde getirdi.

1.2 GB büyüklüğüne sahip yeni güncelleme, pil üzerinde onarmalar yaparken, ekran kilidini yeniliyor, misafir modu ve yeni profilleri de kullanıcılarına sunuyor. 23.1.A.0.690 sürümündeki güncelleme, bazı ülkelerde kullanıma sunulurken, Türkiye için de çok yakında yayınlanacak. Telefonunuzun Ayarlar / Cihaz Hakkında / Yazılım Güncelleme adımlarını takip ederek güncellemeyi yükleyebilirsiniz.

Son olarak şunu da belirtelim, Sony, Xperia Z serisinin dışında diğer modellerine Android 5.0 Lollipop’u kullanıma sunmayacak.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

517 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.