Yeni Akıllı Saat Galaxy Gear Piyasada

galaxy-gear.jpg

Teknoloji ile yakından ilgili olan insanların çok uzun bir süredir merakla beklemekte oldukları Samsung’un akıllı saati Galaxy Gear piyasalara adımını attı. Samsung bu yeni akıllı saatini IFA 2013’te daha önce tanıtmıştı ve teknoloji meraklıları tarafından büyük ilgi görmüştü. 2013 yılının en büyük sürpriz gelişmeleri arasında görülen Galaxy Gear’ı bu yazımızda incelemeye çalışacağız.

Galaxy Gear’ın ekranı 1.6 inçlik bir büyüklüğe sahiptir. 320*320 piksel olan ekran çözünürlüğü OLED ekranıyla birlikte şık bir görüntü kalitesi sunmaktadır. Android işletim sistemini kullanmayı tercih eden Samsung, bu sayede Android işletim sistemi yüklü olan bir telefon ile saatin bağlantı kurabilmesini sağlamaktadır. Bağlantısını sağladı telefona gelen bütün aramalara, mesajlara, e-postalara ve daha bir sürü iletilere cevap verebilme olanağı sunmaktadır. Bu olanak sayesinde telefonunuzu yanınızda olmasa bile kontrol edebileceksiniz.

gear2

Yeni akıllı saatte bulunan bir uygulama sayesinde telefonunuzu sadece 1.5 metrelik bir alanda kontrol edebileceksiniz. Otomatik kilitleme adı verilen bu özellik sayesinde, güvenlik maksimum seviyede korunacaktır. Ayrıca telefonunuzu evinizde veya başka bir ortamda kolayca bulmanıza yarayacak telefonumu bul uygulaması ile telefonunuzun nerede olduğunu saniyeler içinde tespit edebileceksiniz.

gear3

Giyilebilir bir teknolojik ürün olan Galaxy Gear modaya da tam uyumlu olarak tasarlanmış gözükmektedir. Bu amaca yönelik saat tam altı farklı renk seçeneği ile piyasaya sürülmüş. Renkler ise bildiğimiz ana renkler dışında Samsung firması tarafından adını alan gül sarısı, lime yeşili, mocha grisi, jet siyahı, yulaflı bej ve vahşi turuncu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git