Yeni Bir Kelime Oyunu: Kelimetre

Akılı telefonlarda en fazla vakit geçirilen uygulamalardan biride oyunlar. Özellikle kelime oyunları en çok oynanan oyun kategorisi içinde yer alıyor. Bu kelime oyunlarına bir yenisi daha eklendi. İsmi de Kelimetre…

Türkiye’den sonra dünya çapında ismini duyurmayı hedefleyen Kelimetre, oyun geliştirme ekiplerinde çalışan Erkan Demir ve Mahir Yıldırım ve grafik tasarımcı olan Ali Taşçı’nın ortak bir ürünü. Oyunun Türkçe dışında İngilizce ve İsveçce de dil seçenekleri bulunuyor.

Oyun hakkında bilgi vermek gerekirse;

Kelimetre’ye, birden fazla kişiyle oynayabileceğiniz kelime bulma oyunu denilebilir. Tanıdığınız bir arkadaşınızla, herhangi bir oyuncuyla ya da tek başınıza bu oyunu oynayabiliyorsunuz. Oyundaki amaç, 2 dakikada en yüksek skoru elde edebilmek. Kazanabilmek için üç oyundan en az 2’sini kazanabilmeniz lazım.

kelimetre

Mobil oyunlar içerisinde bir çok kelime oyunu bulunuyor. Kelimetre’nin özelliği ise beş oyuncu birden grup olarak bu oyunu oynayabilmeleri. Ayrıca oyuncularla mesajlaşabiliyorsunuz da. Ama kişilerin profillerini görüntüleyebilmeniz için Kelimetre jetonu almanız lazım. Satın aldığınız bu jetonlar aynı zamanda ekstra özellik ve reklamlardan kurtulmanızı sağlıyor.

Yazılım ve tasarım bakımından oldukça iyi bir oyun olan Kelimetre, üstelik ücretsiz bir oyun. Kelimetre App Store ve Google Play’dan indirilebiliyor.

[market link=”https://itunes.apple.com/tr/app/kelimetre/id789455834?l=tr” icon=”iOS”]

[market link=”https://play.google.com/store/apps/details?id=com.taktikgames.kelimetre” icon=”Android”]

Görüntülemeler
90

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.