• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Yeni Gmail 5.0 Görüntülendi!

Material Design tasarımında olan yeni Gmail uygulaması, 5.0 versiyonuyla Android 5.0 Lollipop ile birlikte geldi.

Material Design tasarımını, Google bütün uygulamalarına yansıtacak. Bu yeni tasarımı ilk olarak Google Play Store’da görmüştük. Yavaş yavaş bütün uygulamalarda karşılaşacağımız bu tasarımı şimdi ise Gmail de görüyoruz.

5.0 sürümdeki yeni Gmail uygulamasının arayüzü komple değişiyor. Sade ve kullanışlı arayüzün dışında birkaç özellik ile daha rahat bir kullanım sunuyor. Ayrıca Exchange Active Sync desteği sunan Gmail uygulaması, Yahoo, AOL, Outlook ve diğer e posta servislerini de kullanımına izin veriyor. Yenilenen Gmail uygulama sayesinde bütün işler tek bir platform üzerinden yapılabilecek.

Şu anda 2 ayrı Gmail versiyonu bulunmakta. Biri 6.5 sürümü, yani Exchange desteği olan ufak eklenti versiyonu. Diğersi ise 5.0 sürümü. Bu da Material Design tasarımına sahip olan sürüm. Eğer Exchange desteği olanı kullanmak istiyorsanız, her ikisini de indirmek zorundasınız.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

520 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.