Yeni Trend: Flappy Bird!

Google Play’de çok indirilen oyunlar arasında görüldüğünde boyutuyla şaşırtan bu oyun, indirenler üzerinde yaptığı etkiyle herkesi şaşırtıyor. İnsanları bağımlılığa sürükleyen Flappy Bird, adeta sizi esir alıyor. Oyunun fotoğraflarını ilk gördüğünüzde aklınıza Mario gelebilir -ki zaten yüksek benzerlik var-.

Peki nedir bu Flappy Bird?

Flappy Bird özellikle minik boyutu, düşük sistem gereksinimi ile son zamanların trend olan bir oyunu haline geldi. Oyunda ufak bir kuşsunuz  ve bu kuş ile altlı üstlü uzanmış, arasında boşluklar bulunan tüplerin arasından geçmeye çalışıyorsunuz. İşte Mario’ya benzer kısmı da burada. O tüpler bizim çocukluğumuzda içine girmeye çalıştığımız boru şeklinde tüpler. Oyun basit görünebilir ancak oynamaya başladığınızda aslında o kadar da kolay ve basit olmadığını göreceksiniz.

Oyunda bir adet rehber ve durdur başlat tuşları var. Son olarak şöyle de bir olumsuz yönü var, oyunda çıkış tuşu yok. Bilerek yapmışlar herhalde. 🙂 Zaten oyunun akışına kendinizi kaptırıyorsunuz, bir de çıkış tuşu olmayınca saatlerce basit bir oyunda vakit geçirebiliyorsunuz.

Oyunun geleceği hakkında ise;

Flappy Bird’e gelecek yeni güncellemeler ile oyun geliştirilebilir ise son zamanların en çok oynanan oyunu hale getirileceğini düşünüyoruz.

Siz kaç skor yaptınız? Yorum bölümüne bekleriz. 🙂

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Yukarı git