Youtube Android Uygulaması Güncellemeleri

Youtube Android Uygulaması Güncellemeleri

Dünyanın en büyük video izlenme sitesi olan ve Google ‘ın sahip olduğu Youtube uygulamasına, Android işletim sistemli cihazlarda kullanılabilecek güncelleme bilgileri gelmeye başladı. v13 olarak adlandırılacak bu güncellemenin, Youtube Android kullanılabilirliği açısından büyük önem taşıdığı gelen bilgiler arasında.

Youtube Android : Karanlık Tema, Geçmiş Videolar ve Daha Fazlası…

Web sürümündeki karanlık temayı hepimiz biliyoruz. İşte aynı özellik, Android cihazlar için de gelecek. Edinilen bilgilerden bir diğeri, “arama geçmişi” ve “izleme geçmişi” üzerine. Artık kullanıcılar diledikleri anda bu özelliklere duraklatma uygulayabilecekler. Gerçi otomatik oynatma özelliği ile sıkıntı yaşatabileceği düşünülse de; genel ayarlar listesinde düzenlemeye yer verebilirler.

Geleceği konuşulan diğer bir özellik, video önü reklamlardaki “Reklamı Geç” butonu değişikliği. Öyle ki, video önü reklamlarda zorunlu 5 saniyelik oynatmadan sonra çıkan buton, parmakları büyük olan kullanıcılar için büyük dert arz ediyor. Yeni gelecek özellikle birlikte artık ekranı kaydırarak bile reklamı geçmek mümkün olacak.

Mevcut “Reklamı Geç” butonu

Özellikler her ne kadar güzel görünse de, tüm bu güncellemelerin v13 ile gelmesi mümkün mü emin değiliz. Tüm özelliklerin başlı başına çalışır hâle gelmesi için birkaç ufak güncelleme daha gerekebilir. Bu arada unutmadan; YOUTUBE ANDROID UYGULAMASI HÂLÂ ARKA PLANDA ÇALIŞMIYOR. ☹️

Yazar Hakkında

Cem

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

Benzer yazılar

Yanıt verin.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.