• 1536 içerik
  • 24 kategori
  • 2954 yorum

YouTube Dark Mode Android’e Geldi!

Yaklaşık 4 ay önce Google’ın duyurusunu yaptığı YouTube Dark Mode özelliği, bilindiği üzere iOS’a daha önce gelmişti. Karanlık modu da denilen bu özellik, nihayet Android için de kullanıma sunuldu. Oldukça kullanışlı bir yenilik olan Dark Mode, yeni güncelleme ile birlikte uygulamaya eklenmiş oldu.

Sıklıkla gece saatlerinde gözlerin yorulmasını engellemek için kullanılan Dark Mode, Mart ayında duyurulduğunda öncelikle iOS için yavaş yavaş yayınlanmıştı. Android kullanıcıları ise bu yenilik için uzun zamandır bekliyordu. Yeni yayınlanan güncelleme ile beraber bu özellik Android kullanıcıları için de kademeli şekilde sunulmaya başlandı.

Güncellemeyi yükleyen kullanıcılar YouTube’un yeni temasını gelen bildirimler sayesinde öğrenebiliyorlar. Eski moda geçmek içinse ayarlar bölümüne girerek standart moda kolayca geçilebiliyor. Gözlerin rahatlığı ve aynı zamanda güçten tasarruf etmek için tercih edilen bu özellik, kanal sekmeleri ve oynatıcı kısmının da yenilenmesine neden oldu.

Funda

Yazar: Funda

#editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

529 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.