• 1527 içerik
  • 24 kategori
  • 2947 yorum

Youtube Red ile Reklamlara Elveda Deme Vakti

Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da gerçekleştirilen ve editörlerimizin de katıldığı bir Youtube etkinliği yapıldı. Etkinliğin asıl amacı ünlü Youtuberlar ile yolun başındakileri tanıştırmak olsa da, Youtube’un önümüzdeki süreçte piyasaya sunacağı birkaç özellik ve uygulamadan da bahsedildi. Bu uygulamalarda biri de Youtube Red’di. Peki Youtube Red nedir ya da ne işe yarar diyorsanız detaylıca anlatalım.

Bildiğiniz üzere Youtube ile para kazanma günümüzde çok meşhur olduğundan artık video öncesi, sonrası ve içerisinde sayısız reklam ile karşılaşabiliyorsunuz. Bunun yanı sıra önerilen videoların üzerinde bile ilginizi çekebilecek Google Reklamları yer alıyor. İşte tam da bunlardan sıkılanlar için, Youtube Red devreye giriyor.

Youtube Red satışı 9,99 dolardan yapılacağı duyurulan bir reklam engelleyici. Yani en azından reklamsız gezinme fırsatı sunan bir özellik de diyebiliriz. Youtube Red sayesinde, üçüncü parti bir uygulama yüklemeden Youtube’u reklamsız kullanmanın keyfine varacaksınız. Üstelik mobil uygulamalar da buna dâhil olacak.

Hizmete 9,99 dolar ödemeden önce 30 günlük deneme sürümünü de ücretsiz kullanabiliyorsunuz. Tabi Red’in özellikleri bu kadar değil. Örneğin mobil uygulamada videoyu oynatırken arka planda oynatmasına izin verilmiyordu. Ancak Red kullanıcısı iseniz, artık video arka planda oynarken rahatlıkla telefonda diğer işlerinizi yapabileceksiniz. Hatta Red sayesinde çevrimdışı video izleme özelliği bile Youtube Red ile gelecek özellikler arasında.

Youtube Red Konu İçi

Konu ile ilgili detaylı bilgiyi önümüzdeki aylarda paylaşmaya çalışacağız. Henüz ABD’de deneme aşamasında olan uygulamanın, 2016’nın ilk yarısında ülkemizde de kullanılabileceğini umuyoruz. Yine de detaylı bilgi isteyenler https://www.youtube.com/red adresini kontrol edebilirler.

Cem

Yazar: Cem

#editör

Cem Yılmaz, 25 yaşında ve çevre mühendisi. 1995 Yılından beri bilgisayar ve 2003 yılından beri internet kullanıcısı olan yazar dostunuz; bilgisayar oyunları, basketbol ve animelere karşı ilgi duymakta. Namık Kemal Üniversitesi'ni bitiren yazar, intermediate seviyesinde İngilizce'ye sahip. Ayrıca yazar, boş zamanlarında bol bol twitch.tv/cemgineer adresinde yayın yapmakta ve MobilAmca Youtube kanalı için videolar hazırlamaktadır.

151 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.