YouTube Sesli Arama Özelliği Yenilendi!

Bir dönem YouTube’da google asistan sayesinde sesli arama gerçekleştirilebiliyordu. Ama bu özellik yalnızca ekranda sonuçlarının görülmesine yarıyordu. Bu nedenle YouTube, bu özelliğinin üstüne düşerek yenilemeye karar verdi. Böylelikle sesli arama işlemi daha kolay hale gelecek.

Google’ın ses algılama sistemleri zaman içerisinde daha da geliştiriliyor ve YouTube üzerinden bu durumu deneyimlemeye başlıyoruz. Gelecek olan yeni sesli arama özelliği sayesinde kullanıcılar arama yaptıktan hemen sonra videoyu izleyebilecekler. Hiçbir metin yazmaya gerek kalmadan kolaylıkla video oynatılmaya başlayacak.

Bu özelliği kullanmak için YouTube uygulamasına girerek arama bölmesini açmalısınız. Sonrasında üst kısımda bulunan mikrofona dokunarak oynata basmalısınız. Daha sonra şarkı veya film gibi detaylı bir cümle ile arama yaptıktan sonra hızlıca video açılacak ve video oynatılacaktır.

Sesli arama özelliği, söylenen her şeyi algılayabilmenin yanı sıra filtreleme özelliğini de yapabiliyor. Böylelikle hiçbir yere dokunmadan video izlemenin keyfine varabilirsiniz. Bu yeni özellik, eskisine kıyasla daha kullanışlı. Ayrıca mikrofonun mavi rengi kırmızıyla değiştirilmiş. Şimdilik test sürecinde olan sesli arama özelliği, birçok cihaza sunulmaya başladı bile. Çok yakında bütün Android kullanıcıları da bu özelliği kullanabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.