YouTube, Web Sitesi İçin Desteğini Kesti!

Artık herkesin bildiği gibi Google, popüler olmayan uygulamalarının çoğunu kaldırmaya alıştı. Google Reader ve Google Talk gibi projeler de bunlardan bazıları. Şimdi de sıra YouTube’a geldi. Önceden hamlelerini duyurmadan aniden hizmet kesen Google, bu hareketleriyle kullanıcıların tepkisine neden oluyor.

Telefonlardan sonra televizyonların da akıllı hale gelmesiyle birlikte kullanıcılar da bazı uygulamaları televizyon aracılığıyla kullanmayı tercih ediyorlar. Örneğin Netflix, Twitter ve Google gibi platformların akıllı televizyonlara gelmesiyle televizyon piyasası da ilerlemiş oluyor. Google da bu alanda uygulamalarının öne çıkması için bazı adımlar atmayı ihmal etmiyor.

YouTube’u Leanback ismindeki arayüzüyle kullanıyorsanız bir süre sonra bu durumdan vazgeçmek zorundasınız. Televizyondan siteye girildiğinde Leanback’de yakında desteğin son bulacağı yazıyor. Tabi ki YouTube’a erişim hala devam edecek. Ama önceden olduğu gibi sitede kolayca gezemeyeceksiniz. Sadece uygulamayı destekleyen cihazlarda kullanım devam edecek. Bu desteğin neden sona erdiği şimdilik bilinmiyor. Ancak tarayıcı değil de uygulama ile erişim sağlanması için bu desteğin sonlandırıldığı düşünülüyor. Tarayıcı üzerinden reklamlar engellenebilirken, uygulamada bu işlem biraz daha zorlaşıyor.

Görüntülemeler
72
Konu Etiketleri:
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.