YouTube Yorumlarına Yeni Özellikler Eklendi

En popüler video izleme platformlarından biri olan YouTube, yorum özelliklerini yenileyerek farklı bir boyuta geçti. Büyük bir kitleye sahip olan YouTube, rakipleri arasından sıyrılarak zirvedeki yerini korumaya devam ediyor. Birinciliği kaptırmamak için kendisini yenilemeye başlayan YouTube, yorum özelliğine getirdiği yeniliği kullanıcılarına sundu.

YouTube, videoların en çok izlendiği ve paylaşıldığı bir yer olduğu kadar aynı zamanda özgürce yorum yapılan platformlardan da biri. Bu bölümde uzun zamandır bir yeniliğe gitmeyen YouTube, arayüzüne 6 yorum aracını eklediğini duyurdu.

İçerik üretenlerin dikkatini çekecek olan bu yeni özellik, yorumlar üzerinde kontrolü daha kapsamlı hale getiriyor. Böylelikle videolar aynı zamanda sohbet ortamı da yaratabiliyor.

youtube

Videonun sahibi istediği yorumu en başa sabitleyebilecek. Bu sayede en iyi yorumlar herkes tarafından ilk sırada görülmüş olacak. Ayrıca içerik sahipleri beğendiği yorumlara kalp işareti koyabilecek.

Tüm yenilikler bunlarla da sınırlı değil. Videoyu paylaşan kişi, yorumlarına renk kodu ekleyebiliyor. Bu sayede diğer yorumlar arasında kendi yorumları göze çarpmış olacak. İçerik sahiplerinin yorumlara bazı kullanıcıları moderatör yapabilecek olması, birçok kelimeyi yasaklayabilmeleri ve rahatsız edici yorumları onay vererek yayınlayabilecek olmaları da diğer özellikler arasında bulunuyor.

Funda
Yazar: Funda #editör

Eskişehir Anadolu Üni. Kimya mezunu. Kimya onun için vazgeçilmez olsa da, Medya ve Teknolojiye ilgisini geliştirerek, hayatına bu yönde devam etmekte.

615 yazı yazmış
Profilini Gör
YORUM YAP

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir.