YouTube’a 360 Derece Video Desteği Geldi!

Geçtiğimiz ay 10. senesini geride bırakan YouTube, yeni özellikleri ile yoluna devam ediyor. Bir süredir adı geçen 360 derece video izleme özelliği nihayet yayınlandı.

Geçtiğimiz haftalarda Google’ın YouTube üzerinden artık para kazanamadığı iddia edilmişti. Ama video izleme platformları arasında, YouTube’un dünya çapında bir başarısı olduğu da inkar edilemez bir durum.

Geliştirdiği özellikleri sayesinde hala popüler olan Youtube, gün geçtikçe yeniden Google’a para kazandırabilir mi? Ya da reklamsız, paralı bir versiyonuyla karşımıza mı çıkar? Bu sorular şimdilik cevapsız kalırken, ortaya çıkmadan yorumlara maruz kalan YouTube’un 360 derece video izleme özelliği kullanıma sunuldu. Bir video açıldığında sol üst köşedeki ok tuşları sayesinde görüntünün isteğiniz bölümünü seçip, açı değiştirerek izleyebiliyorsunuz.

Mobil telefonlar için bu özelliği kullanmak kuşkusuz daha pratik olacaktır. Telefon yada tabletlerin sensörleri sayesinde cihazı hareket ettirilerek farklı açılara geçebiliyorsunuz. YouTube’un 360 derece video izleme desteği şimdilik sadece Android kullanıcılarına sunuldu. Google ile arasındaki bağdan dolayı bu özelliğin ilk etapta Android için yayınlanması şaşılacak bir durum değil. Ama çok yakında iOS kullanıcılarına da sunulması bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.