ZTE ZMAX İncelemesi ve Özellikleri

  • - 18 Eylül 2014

ZTE, New York şehrinde en düşük fiyatlı phablet’i tanıttı. ZTE ZMAX model akıllı cihazı Amerika Birleşik Devletleri’nde T-Mobile aracılığı ile sadece 252 dolara alabiliyoruz. Henüz başlangıç aşamasında olan bir firma oldukları için Note 4 ya da iPhone 6 Plus ile karşılaştırmak gereksiz olur. Ancak bu bütçeyle sahip olabileceğiniz iyi cihazlardan olduğunu söyleyebiliriz.

  • Tasarım

ZTE ZMAX akıllı cihazın plastik dış kaplaması sert çizgileri ile donatılmış. İlk bakışta Nokia Lumia modellerini andıran bir spor model ortaya çıkmış. Ancak Lumia’daki kadar sağlam bir çerçeve olmadığını da belirtmek gerekir. Küçük ellere sahip değilseniz, bu hafif cihazı kullanmak oldukça kolay. Genelde phablet olarak sınıflandırılan cihazların elde tutulması zor olabiliyor. Bu cihazın tasarımında ufak tefek değişimler yapılması gerçekten harika seviyeye ulaşmasını sağlayacaktır.

ZTE ZMAX Tasarım

  • Ekran

ZTE ZMAX model phablet’inde 5,7 inçlik LCD ekranı 720 x 1280 çözünürlükle desteklemiş. Bir phablet için 720p çözünürlüğünü ortalama değer olduğunu düşünebiliriz. Ancak çok küçük puntoda yazılan metinleri bile okurken ekranının netliğini anlayabiliyorsunuz. Görüş açılarına göre ekranı görmekte sıkıntı yaşanabiliyor, bu cihazın eksi özelliklerinden.

ZTE ZMAX Ekran

  • Arayüz

Öncelikle cihazın Android Kitkat 4.4 sürümü ile alıcı ile buluştuğunu belirtelim. Rakip firmaların sürekli çalışmalarının aksine ZTE küçük ve akıllı çalışmalar yaparak başarıyı hedefliyor. Ayrıca yine rakiplerinin aksine basit bir arayüze sahip. Android’in kalabalıklığından kurtulmaya çalışılmış.

  • İşlemci ve Hafıza

Dört çekirdekli Qualcomm Snapdragon 400 SoC 1,2 GHz işlemciye sahip olan cihazın 2 GB RAM’i bulunuyor. Grafik işlemcisi konusunda Adreno 305’e güvenilmiş. Yani hem yeni hem de eski Moto G tarzında çalışılmış. 3D oyunlarda sıkıntı yaşanabileceğini düşünüyoruz. 16 GB boyutunda dâhili hafızaya sahip olan cihazın fiyatına göre harika bir kapasitesi mevcut.

  • Kamera

Kapalı kutu oldukları tek noktaya geldik. Cihazda 8 MP kamera bulunuyor. Rakipleri sayılabilecek cihazların 13 MP dolaylarında olduğu düşünüldüğünde akıllarda soru işaretleri oluşuyor. Ancak güzel bir optik ile 8 MP’in 13 MP’den bile kaliteli fotoğraflar çekebildiğini unutmamak gerekir.

ZTE ZMAX Kamera

Yorum

Öncelikle Amerika Birleşik Devletleri pazarında şansını deneyecek olan ZTE’nin biraz daha çalışması gerektiği kanısındayız. Yine de yalnızca 252 dolarlık bu phablet’i ile neler yapabileceğini de izlemek gerek. Maliyetine yakın bir fiyatla ABD’de T-Mobile ile elde edilebilecek cihazın kullanıcılarından gelecek yorumları takip etmekteyiz.

Görüntülemeler
71
Konu Kategorileri:
Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.